Czy leci z nami pilot?

Porozmawiajmy o technologiach autonomicznych, rakietowych i potrzebnych kwalifikacjach. Czy leci z nami pilot? Przedstawimy to z perspektywy Politechniki Świętokrzyskiej i Łukasiewicz - Instytutu Lotnictwa. Zapraszamy!

Wojna w Ukrainie dowiodła znaczenia technologii autonomicznych (dronów!), rakietowych i AI. Na jakie kompetencje miękkie i twarde należy obecnie kłaść nacisk w procesie nauczania? Które technologie wymagają zmiany podejścia w nabywaniu kompetencji?  W jaką stronę powinny pójść badania naukowe i prace badawczo-rozwojowe w zakresie technologii rakietowych i systemów autonomicznych? I jak kształcić kadrę pod kątem takich projektów?

Głos zabiorą JM Rektor Politechniki Świętokrzyskiej prof. dr. hab. inż. Zbigniew Koruba oraz dr inż. Paweł Stężycki, dyrektor Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa.  

dr inż. Paweł Stężycki, dyrektor Łukasiewicz - Instytutu Lotnictwa
dr inż. Paweł Stężycki, dyrektor Łukasiewicz - Instytutu Lotnictwa
JM Rektor Politechniki Świętokrzyskiej prof. dr inż. hab. Zbigniew Koruba
JM Rektor Politechniki Świętokrzyskiej prof. dr inż. hab. Zbigniew Koruba

Agenda

Start o g. 14.00

  • Wprowadzenie do debaty (5 minut)
  • Prezentacja dokonań Politechniki Świętokrzyskiej w zakresie technologii robotycznych, szerzej autonomicznych (10 minut)
  • Technologie rakietowe i systemy bezzałogowe w pracach Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa. Wyzwania związane z rynkiem pracy (10 minut). 
  • Debata z udziałem JM Rektora Politechniki Świętokrzyskiej prof. dr. hab. inż. Zbigniewa Koruby i dr. inż. Pawła Stężyckiego, dyrektora Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa (45 minut). Prowadzenie: Sławomir Kosieliński, prezes zarządu Fundacji Instytut Mikromakro
  • Sesja Q & A (30 – 40 minut)

Gdzie jest Aula Główna?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Polecamy artykuły podobne tematycznie