EcoFlow – energia rozpiera Kampera

Marka EcoFlow została Partnerem Energetycznym X Droniady (1 - 4 czerwca, Park Śląski w Chorzowie). Rok temu mobilne stacje zasilania znakomicie sprawdziły się podczas konkursu na lotnisku Katowice - Muchowiec. Teraz nadjeżdża... Kamper. EcoFlow kamper - jeżdżąca elektrownia i Centrum Dowodzenia Droniadą.

Mobilne stacje zasilania EcoFlow, zwłaszcza wyposażone w panele fotowoltaiczne, są niezastąpionym źródłem energii elektrycznej w warunkach terenowych. A gdyby w te przenośne „powerbanki” wyposażyć kampera? Podczas X Droniady od 1 do 4 czerwca 2023 r. sprawdzimy jak taki kamper sprawdzi się w roli mobilnego centrum dowodzenia X Droniadą. Dodatkowo przenośne stacje posłużą do ładowania zwłaszcza akumulatorów dronów. 

Nie pojawiają się one tutaj przypadkowo. dr Wang Lei – twórca firmy EcoFlow (doktorat z technologii akumulatorów) pracował kilka lat w koncernie DJI – światowym liderze rynku dronów, gdzie założył dział badań i rozwoju akumulatorów. Zespół pod jego kierunkiem podwoił żywotność baterii drona.  

Jednak Wang chciał zrewolucjonizować konsumencki rynek magazynowania energii i zapewnić bardziej zrównoważone sposoby zasilania urządzeń. Dlatego w 2016 roku założył EcoFlow, koncentrując się na mobilnym magazynowaniu energii. 

Pierwszym produktem Ecoflow była przenośna stacja zasilania RIVER, której cena wynosiła 513 dolarów. To ładowarka o mocy wyjściowej 600 W i pojemności 388 Wh. Jej powstanie sfinansowano za pośrednictwem platformy crowdfundingowej Indiegogo, na której zebrano 1 milion dolarów. Raptem w ciągu pół roku od premiery RIVER znalazł się na liście najlepszych produktów w kategorii zewnętrznych zasilaczy Tmall (platforma e-commerce B2C firmy Alibaba). 

Po trzech latach badań i rozwoju firma Ecoflow wypuściła na rynek swój bardziej ekskluzywny nośnik energii, DELTA, w cenie 1760 USD. W związku z sukcesem crowdfundingu, Wang Lei zastosował tę samą strategię, ale tym razem na Kickstarterze, sprzedając 2,8 miliona dolarów w 48 dni. Stało się to najbardziej udanym wprowadzeniem produktu technologicznego platformy. 

Z takim backgroundem każde następne urządzenie zdobywało szybko popularność i uznanie.  Potwierdza to seria Delta, którą sprawdzimy ponownie na Droniadzie. Są to urządzenia wyposażone w generator akumulatorów litowo-jonowych i dodatkową funkcję ładowania słonecznego, którą można sparować z panelami EcoFlow.

DELTA PRO znalazła się na liście „Najlepszych wynalazków 2021 roku” magazynu TIME. W rezultacie EcoFlow przyciągnął wielu dużych inwestorów – w czerwcu 2021 r. firma pozyskała kapitał podwyższonego ryzyka o wartości ponad 100 mln USD od Sequoia Capital, Hillhouse Ventures i CICC. 

Korzyści z EcoFlow

X Droniada odbywa się na Polach Marsowych w Parku Śląskim i na lotnisku Katowice – Muchowiec. W poprzednich latach musieliśmy się posiłkować paliwowymi agregatami prądotwórczymi. Były to maszyny głośne i nieprzyjemne w użytkowaniu. Ale gdy rok temu dzięki firmie Megadron.pl sprawdziliśmy poszczególne mobilne stacje zasilania EcoFlow, odczuliśmy skokowy wzrost komfortu obsługi konkursu. Nareszcie prąd był dostępny od ręki i w każdych warunkach.

  • awaryjne zasilanie w przypadku braku prądu 
  • szybkie ładowanie telefonów, tabletów i laptopów 
  • bezpieczne ładowanie dronów i kamer 
  • zasilanie konsol do gier
  • zasilanie sprzętu elektronicznego w domu i poza nim

W tym roku wykorzystamy cztery przenośne stacje Delta Max z panelami fotowoltaicznymi oraz kampera EcoFlow udostępnionego przez spółkę Innpro Robert Błędowski, jej generalnego dystrybutora. Ocenimy jak taki kamper sprawdzi się jako mobilne centrum dowodzenia.  Będzie z nami na Polach Marsowych i na lotnisku Muchowiec podczas nocnej konkurencji „Sztafeta”. Przyjdź i sprawdź sam jak energia rozpiera kampera!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Polecamy artykuły podobne tematycznie