Powrót nad Morze Azowskie - obraz Katarzyny Szurkowskiej (01)
Powrót nad Morze Azowskie - obraz Katarzyny Szurkowskiej (01)

Powrót nad Morze Azowskie – licytacja obrazu

Ten obraz olejny na płótnie o wielkości 100 x 140 cm "Powrót nad Morze Azowskie" świetnie będzie wyglądał w domowych salonie jak i w biurze na reprezentacyjnym miejscu. To szlachetny zakup, ale też – nie ukrywajmy – inwestycja. Weź udział w licytacji na rzecz #DronesForUkraine!

Katarzyna Szurkowska na marcowy plener malarski w mazurskim Folwarku Łękuk przywiozła obraz olejny „Powrót”. Postanowiła, że pieniądze ze sprzedaży jej dzieła mają zasilić pomoc dla walczącej Ukrainy i podarowała obraz Krzysztofowi i Izabeli Przyłuckim, właścicielom Folwarku. Ci zaś zdecydowali się przekazać ten pejzaż w nieprzypadkowych niebiesko-żółtych kolorach na rzecz Fundacji Instytut Mikromakro i koordynowanej przez nas akcji #DronesForUkraine. Po rozmowie z autorką zmieniliśmy nazwę obrazu na „Powrót nad Morze Azowskie” – niech tam dolecą nasze drony!

Ufamy, że za pieniądze z aukcji kupimy przynajmniej jeden dron klasy Parrot Anafi AI, dwa drony klasy Mavic 3 pro i jeden Air 3, który przekazalibyśmy współpracującym z nami ukraińskim organizacjom pozarządowym. Ale zobaczymy jak wyjdzie – mamy w zanadrzu kilka innych pomysłów. Słowem oddamy piękny obraz za fundusze na drony.

Notabene Katarzyna Szurkowska, która ukończyła Instytut Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Zielonogórskim w 2003 r., zajmuje się malarstwem, rysunkiem i projektowaniem przestrzennym. Marchandzi widzą w jej dziełach świat pomiędzy abstrakcją a figuratywnością. Popatrzymy zresztą na oferowany pejzaż. W którym momencie kończy się złocisty brzeg, a zaczyna się morze? A może to jest ukraińska flaga albo brzeg morza nocą? Co się odbija w wodzie, o ile jest to woda…? 

W każdym razie ten obraz olejny na płótnie o wielkości 100 x 140 cm świetnie będzie wyglądał w domowych salonie jak i w biurze na reprezentacyjnym miejscu. To szlachetny zakup, ale też – nie ukrywajmy – inwestycja. Wartość obrazów Katarzyny Szurkowskiej znajdujących się kolekcjach prywatnych zarówno w kraju, jak i zagranicą rośnie z roku na rok. Dołącz do nas, Morze Azowskie jest w naszym zasięgu! 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Polecamy artykuły podobne tematycznie